استیل استنلس  ۲۰۱ گریدی از سری ۲۰۰ فولادهای ضد زنگ آستنیتی است.این سری از فولادهای ضد زنگ با محتوای کم نیکل مشخص می شوند.استیل های  سری ۲۰۰ سخت تر و مستحکم‌تر از فولاد سری ۳۰۰ هستند.آلیاژ استیل ۲۰۱ در بسیاری از موارد جایگزین استیل ۳۰۱ می‌شود، اما نسبت به این آلیاژ، به ویژه در محیط های شیمیایی، از مقاومت دربرابر خوردگی کمتری برخوردار است. مقدار نیتروژن بالای استیل ۲۰۱  استحکام  بیشتری را نسبت به فولاد نوع ۳۰۱ به ویژه در دماهای پایین فراهم می کند، این گرید با عملیات حرارتی سخت نمی شود.
201 برای سازه هایی که در معرض شرایط خورنده مانند آب نمک باشند ، گزینه مناسبی نیست ولی برای تولید طیف وسیعی از لوازم خانگی از جمله سینک ، وسایل آشپزی ، ماشین لباسشویی ، پنجره و درب استفاده می شود. همچنین از آن در تریم اتومبیل ، معماری تزئینی، واگن راه آهن ، تریلر و گیره استفاده می شود.
. آلیاژ استیل ۲۰۱ به ویژه در محیط های سرد بسیار مفید است زیرا مقاومت آن در هوای سرد بالا می رود.
صنایعی که این استیل را انتخاب می‌کنند، کسانی هستند که به دنبال هزینه کمتر با دوام بیشتر هستند.این فلز در فضایی که عناصر خورنده وجود دارد استفاده نمی‌شود. این گرید فولاد ضد زنگ هم می تواند شکل بگیرد و هم کشیده شود. ممکن است برای عملیات سخت به دلیل نرخ کارسختی زیاد استیل ۲۰۱ آنیلینگ متوسط موردنیاز باشد.
201

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

قابل خواندن نیست؟ تغییر متن. captcha txt

شروه کنید به نوشتن و دکمه اینتر را برای جستجو بزنید